Dažniausiai užduodami klausimai

Koks šiuo metu privalomas gesintuvas lengvajame automobilyje?
Pagal dabar galiojančias gaisrinės saugos taisykles lengvajame automobilyje iki 9 sėdimų vietų su vairuotoju turi būti 1 kg (L)talpos gesintuvas
Jei atliksiu anksčiau laiko eilinę techninę apžiūrą, ar likęs laikas prisidės prie naujos techninės apžiūros ?
Prisidės tik tuo atveju,jeigu privalomoji apžiūra bus atliekama likus ne daugiau kaip 30 kalendorinių dienų iki privalomosios apžiūros galiojimo pabaigos. Atvykus į techninę apžiūrą, likus galioti techninei apžiūrai 31 dienai ar daugiau, likęs periodas neprisidės prie naujos apžiūros.
Pamečiau TA rezultatų kortelę (žalią lapą). Ar išduodate dublikatą ?
Pateikus transporto priemonės registracijos dokumentus, išduodame rezultatų kortelės dublikatą, bet kurioje TA stotyje. Transporto priemonė nebūtina. Dėl šios paslaugos kreipkitės į budintį kontrolierių.
ar galima praeiti techninę apžiūrą, jei automobiliui ant vienos ašies uždėti R13 ratai, o ant kitos R15 ratai ?
Pagal dabar galiojančius techninius reikalavimus transporto priemonėms, ratų dydis ir konstrukcija turi būti tokie, kaip numatyti transporto priemonės gamintojo.
Ar gali į techninę apžiūrą transporto priemonę pristatyti ne jos savininkas ?
Taip, gali. Asmuo, pristatęs transporto priemonę į techninę apžiūrą, turės pateikti savo vairuotojo pažymėjimą.
Kaip pristatyti transporto priemonę į techninę apžiūrą, jei jos galiojimas jau pasibaigęs?
Tokioms transporto priemonėms išduodami leidimai, suteikiantys teisę atvykti į techninę apžiūrą. Leidimus išduoda techninių apžiūrų įmonės. Galima atvykti išsirašyti popierinį leidimą, arba jį užsisakyti internetu.
Ar išduodami leidimai atvykti į techninę apžiūrą, jei transporto priemonė dar nebuvo registruota Lietuvoje ?
Neregistruotoms transporto priemonėms Lietuvoje leidimai neišduodami.
Jei nepraėjau techninės apžiūros ir gavau rezultatų kortelę, kurioje nurodyti trūkumai, ar galiu su šia kortele eksploatuoti transporto priemonę ?
Jei neturite galiojančios ankstesnės techninės apžiūros, išduota kortelė su nurodytais dideliais trūkumais nesuteikia teisės eksploatuoti transporto priemonės. Dėl to patariame visiems į techninę apžiūrą atvykti bent 2 savaitėmis anksčiau, kad turėtumėte galimybę toliau eksploatuoti transporto priemonę, jei ji iš pirmo karto nepraėjo techninės apžiūros.
Kur galima pasitikrinti dujų balioną, jei jo galiojimas pasibaigęs ?
Suskystintų naftos dujų balionus galite patikrinti UAB "Inspekta", VŠĮ Tecnikos priežiūros tarnyba bei UAB "Tuvlita"
Įvyko autoįvykis, jo metu buvo sulankstytas sparnas, suskaldytas buferis (buvo pildyta deklaracija). Ar po šio eismo įvykio anuliuojama techninė apžiūra automobiliui ?
Po eismo įvykio techninė apžiūra anuliuojama dviem atvejais : 1. kai dalyvauja policija: policijos pareigūnas nustato, kad po eismo ar kitokio įvykio transporto priemonė neatitinka techninių reikalavimų (deformuotas statramstis ar lonžeronas ar rėmas, vairo ar stabdžių sistemos ar pakaba ir (ar) suveikė oro pagalvių sistema). Techninės apžiūros dokumento galiojimas panaikinamas – perbraukiama įstrižai techninės apžiūros rezultatų kortelė, užrašoma ANULIUOTA, nurodomas policijos įstaigos pavadinimas, policijos pareigūno pareigos, vardas, pavardė, data ir pasirašoma. 2. Kai draudimo įmonė nustato, kad po eismo įvykio transporto priemonę remontuoti ekonomiškai netikslinga. Šiais atvejais transporto priemonei po atkuriamojo remonto privalo būti atlikta techninė ekspertizė ir neeilinė techninė apžiūra.
Nusipirkau automobilį iš Vokietijos su galiojančia vokiška apžiūra. Ar vis tiek reikia atlikti lietuvišką techninę apžiūrą, norint užregistruoti automobilį Lietuvoje?
Lietuvos Respublikoje registruojant kitoje Europos ekonominės erdvės valstybėje registruotą t ransporto priemonę, privalomosios techninės apžiūros, atliktos kitoje Europos ekonominės erdvės valstybėje, pripažinimą atlieka V.Į. „Regitra“. Jei ji pripažins kitoje šalyje atliktą apžiūrą, jos atlikti Lietuvoje nereikės.